Naše pivo

Dalešická piva jsou vařena na stupňovitost, nejsou filtrována ani pasterizována.

STÁLÁ PIVA

Dalešická jedenáctka – světlý ležák 11%razitko

Vlajková loď Dalešického pivovaru, nejoblíbenější pivo našich zákazníků. Vyznačuje se vyváženou plnou chutí moravského humnového sladu a jemnou hořkostí aromatických žateckých chmelů. Pivo, jehož nejlepší vlastností je vysoká pitelnost.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 4,3%
Doba zrání: 4–6 týdnů

Dalešické májové – světlý speciál 13%razitko

Světlé pivo temně zlaté barvy, plné sladové chuti s jemnou vůní a příjemnou hořkostí žateckého chmele. Pro výrobu používáme 4 druhy ječných sladů, čímž Dalešické májové získává složitější chuť, ve které je rozhodně co hledat

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 5,3 %
Doba zrání: 6–8 týdnů

Kouřící králík – polotmavý ležák 12%razitko

Pivo načervenalé barvy, sladové chuti s mírným akcentem barevných sladů a příjemnou hořkostí žateckých chmelů.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 4,7%
Doba zrání: 5–7 týdnů

Fledermaus – tmavý speciál 13%

Tmavé pivo temně rubínové barvy, plně rozvinuté chuti barevných sladů, bez známky připálenosti se sladovým aroma, vyšší hořkostí, bez přílišné nasládlosti tmavých piv.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 5,3
Doba zrání: 4–8 týdnů

PŘÍLEŽITOSTNÁ PIVA

Věrtel – světlý ležák 12%

Speciální várka světlého ležáku byla uvařena z čerstvě sklizeného hlávkového chmele z Žatecké chmelové oblasti. Díky tomu pivo získává intentivní jemnou hořkost a pravé chmelové aroma Žateckého poloraného červeňáku.

Složení: voda, moravský humnový slad, žatecký chmel
Alkohol: 5,0
Doba zrání: 5–7 týdnů

Osvald – světlé pivo výčepní 10%

Osvald je světlé výčepní pivo 10%, které je chmeleno deseti českými chmely, jejichž odrůdy jsou běžně pěstovány napříč českými a moravskými chmelnicemi. Pojmenové je po významném pěstiteli chmele z období první republiky Karlu Osvaldovi.

Složení: voda, ječné slady, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Saaz late, Sládek, Kazbek, Bohemie, Harmonie, Premiant, Rubín, Agnus, Vital)
Obsah alkoholu: 3,8 % obj.
Doba zrání: 3-5 týdnů

Wiener – vídeňský ležák 12

Čtyřikrát chmelené pivo měděné barvy – čtvrté chmelení probíhá za studena přímo v ležáckém tanku, aby vyniklo jedinečné aroma Žateckého poloraného červeňáku. Speciální vídeňský slad dodává pivu charakateristickou sametově hebkou sladovost s oříškovými podtóny a s příjemným kořeněným dozníváním.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 4,8%
Doba zrání: 8 týdn

Dallas- American Lager 12%

Speciální várka ležáku, kterou jsme pro Vás uvařili ze světlého sladu a tří amerických aromatických odrůd chmele, čímž v pivu vynikne aroma citrusů s nádechem tropického ovoce a výraznější hořkost vyvážená sladovým tělem.

Složení: voda, ječný slad, upravený chmel (Chinook, Citra, Amarillo)
Alkohol: 5 %
Doba zrání: 6 týdn

Dreher – extra hořký ležák 12%

Pivo pojmenované po jednom z významných majitelů Dalešického pivovaru. Vysoká dávka čistě žatechkých chmelů propůjčuje tomuto pivu hořkost, která je vyvážena plným sladovým tělem.

Složení: voda, ječné slady, žatecký chmel
Alkohol: 5 %
Doba zrání: 8 týdnů

Bock- světlý speciál 16%                                        razitko

Speciální světlé pivo Bock jsme v Dalešickém pivovaru uvařili pro zahřátí těla i ducha na chladné zimní večery. Bock je speciální spodně kvašené silné pivo, které je oblíbené především v Bavořicích a pochází z německého města Einbeck. V chuti výrazn sladové pivo vyvážené jemnou hořkostí. Nefiltrovaný a nepaterizovaný.

Složení: voda, ječné slady (mnochovský slad, moravský humnový slad, vídeňský slad, žatecký upravený chmel (Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant)

Obsah alkoholu: 6,8 % obj.

Doba zrání: 12 týdnů